CZ DE

 

Dne 23.11. 2018 se uskuteční v rámci projektu č. 76 s názvem Jazykové kompetenční centrum pro němčinu a češtinu velké evaluační setkání. Proběhne nedaleko Českého Krumlova na Svachově Lhotce v Mirkovicích. Cílem evaluačního setkání je prezentace výsledků po prvním úspěšném roce trvání našeho projektu a vzájemná výměna zkušeností učitelů, lektorů a všech zainteresovaných institucí v rámci projektu. Pozváni budou zástupci nejen z řad škol a školek zapojených v minulém roce 2017-2018 do projektu ale i zástupci školských institucí vstupujících do projektu v tomto školním roce 2018-2019.


Rádi bychom se s Vámi při této příležitosti podělili o zkušenosti získané při výuce českého jazyka na bavorské straně a výuky německého jazyka na straně české, jakési bilancování uplynulého roku.
Setkání vidíme jako příležitost k vzájemnému seznámení lidí činných v projektu, případně navázaní partnerství mezi českými a bavorskými školami vstupujících do projektu v tomto školním roce.

Více informací o připravovaném setkání v průběhu měsíce listopadu.Bezplatný kroužek němčiny
ve školním roce 2019/2020

Výuka němčiny v rámci tříletého projektu Jazykového kompetenčního centra je již nastartovaná. Můžeme říci, že se nám start letošního roku povedl. Ve 30 vzdělávacích institucích - konkrétně v 5 mateřských školách, 18 základních školách, 2 středních odborných školách a 5 nižších gymnáziích již běží výuka němčiny na plné obrátky. Zapojené školy jsou z jižních i západních Čech a nacházejí se v oblasti od západočeského Tachova přes Sušici, Vimperk a Prachatice až po jihočeské Novosedly nad Nežárkou.